قوانین و مقررات

قوانین و مقررات دهکده معاملات

اگر قصد فعالیت در دهکده معاملات را دارید لازم است با قوانین و مقررات حاکم بر سایت آشنایی داشته باشید .

ماده 1

نام و موضوع فعالیت

دهکده معاملات چیست و چه مسئولیت هایی دارد ؟

۱ – ۱ : دهکده معاملات یک وبسایت آموزشی در زمینه بازار های مالی است.

۱ – ۱ – ۱ : دهکده معاملات زیر نظر قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران فعالیت خواهد کرد .

۲ – ۱ : دهکده معاملات در حال دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد.

۳ – ۱ : دهکده معاملات آموزش های بورس و بازار های مالی را از پایه و سطحی که نیاز به پیش نیاز ندارد و تا سطح حرفه ای در اختیار کاربران خود میگذارد .

۴ – ۱ : دهکده معاملات فقط در زمینه ی تعهداتی که اعلام مینماید متحمل مسئولیت خواهد بود و در غیر این صورت مسئولیتی در قبال عواقب ناشی ندارد .

۱ – ۴ – ۱ : دهکده معاملات در زمینه ارائه تحلیل های موجود در سایت بر طبق قوانین و مقررات اعلام تحلیل رفتار خواهد کرد .

۲ – ۴ – ۱ : دهکده معاملات در زمینه ی حریم خصوصی بر طبق شرایط حفظ حریم خصوصی رفتار خواهد کرد .

۳ – ۴ – ۱ : مسئولیت پشتیبانی از دوره های آموزشی و یا خطا بر عهده مدرسین میباشد و دهکده معاملات مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.

۵ – ۱ : بنابر بند ۱ ماده ۴۹ قانون بازار بورس و اوراق بهادار « هر شخصی که بدون رعایت مقررات این قانون تحت هر عنوان به فعالیت هایی از قبیل “کارگزاری” ، ” کارگزار / معامله گر”ی یا “بازارگردانی” که مستلزم اخذ مجوز است مبادرت نماید یا خود را تحت هر یک از عناوین مزبور معرفی کند به حبس از یک ماه تا شش ماه یا به جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به دست آمده یا زیان متحمل نشده یا هردو مجازات محکوم خواهند شد » بدین سبب دهکده معاملات اعلام میدارد که این وبسایت کارگزاری یا کارگزار / معامله گری یا بازارگردانی یا نماینده کارگزاری بازار های داخلی یا خارجی نمیباشد و با کارگزاری ها ارتباطی نخواهد داشت .

 ۱ – ۵ – ۱ : تعاریف عناوین مذکور (کارگزاری و کارگزار / معامله گری و بازارگردانی) با مصادیق موجود در فصل ۱ – تعاریف و اصلاحات قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران یکسان خواهد بود و در این قوانین منظور از تمامی این عناوین موارد ذکر شده در قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران میباشد.

ماده 2

تعریفات و اصطلاحات

تعاریف و اصطلاحات موجود در وبسایت دهکده معاملات

۱ – ۲ : دهکده معاملات : نام وبسایتی که در آن آموزش هایی در زمینه فعالیت در بازار های معاملاتی به صورت رایگان و غیر رایگان قرار میگیرد.

۲ – ۲ : مشتری : نام شخصی است حقیقی یا حقوقی که با سایت ارتباط داشته و اقدام به خرید آموزش های سایت میکند .

۳ – ۲ : کاربر عادی : کاربری است که به تازگی در سایت عضو شده است و تجربه و علم کافی برای انجام معامله در بازار های مالی را ندارد و لازم است تحت آموزش قرار گیرد .

۴ – ۲ : کاربر متوسط : کاربری است که آموزش هایی را مشاهده کرده است و از سطح کاربر عادی به سطح کاربر متوسط رسیده است این کاربران میتوانند تقاضای مشاهده تحلیل های بازار های داخلی را بدهند.

۵ – ۲ : کاربر حرفه ای : کاربری است که آموزش هایی را مشاهده کرده است و از سطح کاربر متوسط به سطح کاربر حرفه ای رسیده است این کاربران میتوانند تقاضای مشاهده بازارهای بین المللی را بدهند.

۶ – ۲ : مدیر پشتیبان : کاربری است که توسط مدیریت سایت انتخاب شده و به عنوان مدیر پشتیبانی وظیفه پاسخگویی به تیکت های مرتبط با سایت را دارند .

۷ – ۲ : مدیر ارتباطات : کاربری است که توسط مدیریت سایت انتخاب شده و به عنوان مدیر ارتباطات وظیفه مدیریت شبکه های اجتماعی را بر عهده دارد .

۸ – ۲ : بازار های داخلی : بازار هایی از جمله بازار طلا ، بورس ، فرابورس و … که در داخل کشور فعالیت میکنند .

۹ – ۲ : بازار های بین المللی : بازار هایی از جمله بازار طلا ، تبادل ارزی و … که در خارج از کشور فعالیت میکنند .

۱۰ – ۲ : مدیریت سایت : شخصی است که وظیفه مدیریت سایت را بر عهده دارد .

۱۱ – ۲ : مدیر سئو : شخصی است که وظیفه بررسی سئوی سایت و … را بر عهده دارد .

۱۲ – ۲ : کاربران : تمامی اشخاصی که با سایت به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط هستند .

۱۳ – ۲ : اسرار : تمامی اطلاعاتی که به صورت عامیانه در اختیار کاربران سایت قرار نمیگیرد و فقط ویژه برخی از اعضا میباشد .

۱۴ – ۲ : مدرس : شخصی است که در سایت عضو شده و دوره های آموزشی برگزار میفرماید .

ماده 3

وظایف و تعهدات طرفین

وظایف و تعهدات طرفین در وبسایت دهکده معاملات

۱ – ۳ : وظایف دهکده معاملات :

۱ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات تا زمانی که سایت منحل نشده باشد موظف است در مورد مسائل مربوطه و تعهد آور پاسخگو باشد و در زمان انحلال مسئولیتی بر سایت و مسئولین آن وارد نیست.

۲ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملات صورت گرفته توسط کاربران قبل ، درحین و پس از آموزش ندارد و هر شخص مسئول خرید و فروش خود در بازار های داخلی و بین المللی میباشد.

۳ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات خود را موظف میداند حدالامکان دسترسی ها به سایت را فعال نگه دارد و درصورت بروز مشکلات سیستمی ، شبکه ای و … مسئولیتی در قبال کاربران سایت نخواهد داشت .

۴ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات خود را موظف میداند درصورت تخلف هر یک از آنها به صورت قضائی و یا به صورت بستن دسترسی سایت با کاربران متخلف برخورد نماید .

۵ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات در مورد کیفیت آموزش ها ، محتوای موجود در آموزش ، پشتیبانی و … مسئولیتی نداشته و تمام آن بر عهده مدرس سایت میباشد .

۶ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات میتواند در مواقع لزوم دسترسی اعضا به بخش های سایت را محدود و یا افزایش دهد و یا مطالبی را که توسط نویسندگان ، مدرسین و … برروی سایت قرار میگیرد را بنا بر صلاحدید تایید ، رد و حذف نماید .

۷ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات مسئولیتی در قبال فعالیت کاربران در زمینه های انتخاب کارگزاری و بروکر ، انجام معاملات ، انجام معاملات بر اساس تحلیل ها ، انتشار تحلیل های موجود در سایت و قراردادن آن تحلیل ها در اختیار افراد غیر مجاز و … ندارد .

۸ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات میتواند درخواست کاربران مبنی بر ارتقا عضویت را بنا بر صلاحدید تایید و یا رد فرماید .

تبصره ۱ : دهکده معاملات میتواند علل رد درخواست ارتقا کاربران را به اطلاع کاربران برساند .

۹ – ۱ – ۳ : دهکده معاملات خود را موظف میداند نسبت به رضایت مشتریان و کاربران خود هر روز بیشتر از دیروز اقدام کرده و محبوبیت خود را در بین مشتریان افزایش دهد

۲ – ۳ : وظایف کاربران عادی :

۱  – 2 – 3 : کاربران عادی سایت موظف هستند تمامی آموزش های دانلود شده در سایت را نزد خود نگهدارند و از انتشار و دراختیار قراردادن آن به اشخاص غیر خودداری فرمایند بدیهی است پس از انتشار این موضوعات مراتب از طرف سایت به صورت قضائی پیگیری خواهد شد .

۲ – ۲ – ۳ : کاربران عادی سایت موظف هستند تمامی اسرار و مطالبی که توسط سایت دریافت میکنند را به صورت محرمانه نزد خود نگهدارند در غیر اینصورت متخلف شناخته شده و مدیریت میتواند با موضوعیت افشای اسرار خصوصی نسبت به ایشان تشکیل پرونده دهد .

۳ – ۲ – ۳ : کاربران عادی سایت موظف هستند جهت انتخاب کارگزاری مناسب خود اقدام به تحقیق نمایند و با علم بر آنکه مسئولیتی در قبال انتخاب کارگزاری و مشکلات ناشی از آن بر عهده دهکده معاملات نمیباشد به انتخاب بروکر یا کارگزاری خود اقدام فرمایند.

تبصره ۱ : کاربران میتوانند از سایت راهنمایی در زمینه انتخاب کارگزاری و بروکر دریافت نمایند ولیکن مسئولیت انتخاب کارگزاری بر عهده خود شخص میباشد .

۳ – ۳ : وظایف کاربران متوسط :

۱  – 3 – 3 : کاربران متوسط سایت موظف هستند تمامی آموزش های دانلود شده در
سایت را نزد خود نگهدارند و از انتشار و دراختیار قراردادن آن به اشخاص غیر
خودداری فرمایند بدیهی است پس از انتشار این موضوعات مراتب از طرف سایت به
صورت قضائی پیگیری خواهد شد .

۲ – ۳ – ۳ : کاربران متوسط سایت موظف هستند تمامی اسرار و مطالبی که توسط سایت دریافت
میکنند را به صورت محرمانه نزد خود نگهدارند در غیر اینصورت متخلف شناخته
شده و مدیریت میتواند با موضوعیت افشای اسرار خصوصی نسبت به ایشان تشکیل
پرونده دهد .

۳ – ۳- ۳ : کاربران متوسط سایت موظف هستند جهت انتخاب کارگزاری مناسب
خود اقدام به تحقیق نمایند و با علم بر آنکه مسئولیتی در قبال انتخاب
کارگزاری و مشکلات ناشی از آن بر عهده دهکده معاملات نمیباشد به انتخاب
بروکر یا کارگزاری خود اقدام فرمایند.

تبصره ۱ : کاربران میتوانند از
سایت راهنمایی در زمینه انتخاب کارگزاری و بروکر دریافت نمایند ولیکن
مسئولیت انتخاب کارگزاری بر عهده خود شخص میباشد .

۴ – ۳ : وظایف کاربران حرفه ای :

۱  – 4 – 3 : کاربران حرفه ای سایت موظف هستند تمامی آموزش های دانلود شده در
سایت را نزد خود نگهدارند و از انتشار و دراختیار قراردادن آن به اشخاص غیر
خودداری فرمایند بدیهی است پس از انتشار این موضوعات مراتب از طرف سایت به
صورت قضائی پیگیری خواهد شد .

۲ – ۴ – ۳ : کاربران حرفه ای سایت موظف هستند تمامی اسرار و مطالبی که توسط سایت دریافت
میکنند را به صورت محرمانه نزد خود نگهدارند در غیر اینصورت متخلف شناخته
شده و مدیریت میتواند با موضوعیت افشای اسرار خصوصی نسبت به ایشان تشکیل
پرونده دهد .

۳ – ۴- ۳ : کاربران حرفه ای سایت موظف هستند جهت انتخاب کارگزاری مناسب خود اقدام به تحقیق نمایند و با علم بر آنکه مسئولیتی در قبال انتخاب کارگزاری و مشکلات ناشی از آن بر عهده دهکده معاملات نمیباشد به انتخاب بروکر یا کارگزاری خود اقدام فرمایند.

تبصره ۱ : کاربران میتوانند از سایت راهنمایی در زمینه انتخاب کارگزاری و بروکر دریافت نمایند ولیکن مسئولیت انتخاب کارگزاری بر عهده خود شخص میباشد .

ماده 4

شرایط پرداخت

شرایط پرداخت در دهکده معاملات

۱ – ۴ : دهکده معاملات موظف است تمامی قیمت های سایت را در سایت درج کرده و در اختیار کاربران قرار دهد .

۲ – ۴ : واحد پولی در وبسایت دهکده معاملات « ریال » میباشد .

۳ – ۴ : درصورت ثبت تخفیف برای هریک از کاربران و مشتریان سایت دهکده معاملات موظف است پس از صدور گواهی تخفیف مبلغ تخفیف را پس از خرید به صورت نقدی ( کارت به کارت ) به خریدار برگرداند .

۴ – ۴ : تمامی پرداخت ها در وبسایت دهکده معاملات از طریق درگاه های آنلاین به صورت نقدی پرداخت خواهد پذیرفت .

۵ – ۴ : دهکده معاملات موظف است صورت های مالی فروش مدرس را به صورت ماهانه در اختیار مدرس قرار دهد.

ماده 5

شروع قرارداد

این قوانین و مقررات در چه صورتی معتبر است ؟

۱ – ۵ : قوانین  و مقررات فقط در صورتی دارای اعتبار است که کاربر در سایت عضو شده و تیک قبول قوانین و مقررات را انتخاب نماید.

۲ – ۵ : کابران با قبول مقررات و تایید آن اعلام میدارند قوانین و مقررات دهکده معاملات را به طور کامل مطالعه کرده و موارد مذکور را تایید مینمایند.

ماده 6

فورس ماژور

شرایط فورس ماژور

۱ – ۶ : در صورت بروز هرگونه اشکال به علت وجود فورس ماژور طبق تعاریف سازمان برنامه و بودجه ( از قبیل سیل ، زلزله ، جنگ ، اعتصاب و … ) طبق قوانین حاکم بر جامعه عمل خواهد شد .

ماده 7

سود و ضرر

مسئولیت های دهکده معاملات در قبال سود و زیان کاربران

۱ – ۷ : دهکده معاملات در قبال سود و زیان کاربران نه منفعتی دریافت و نه ضرری پرداخت خواهد کرد از این رو تمامی مسئولیت های کاربران بر عهده شخص معامله کننده باشد و مسئولیتی در قبال خرید و فروش ها بر عهده دهکده معاملات نمیباشد .

۲ – ۷ : دهکده معاملات مشاوره سرمایه گذاری نمیباشد و تمامی تحلیل های موجود به عنوان همفکری و کسب اطلاعات بیشتر برای کاربران قرار داده میشود و درصورت انجام خرید و فروش بر اساس تحلیل ها هیچگونه منفعت و ضرری متوجه دهکده معاملات نمیباشد از این رو مسئولیت تمامی خرید و فروش افراد بر اساس تحلیل های موجود در سایت بر عهده کاربر میباشد .

۳ – ۷ : تحلیل هایی که در دهکده معاملات قرار میگیرد فروشی نبوده و شرایط دریافت هریک از تحلیل ها در صفحه کاربری موجود میباشد .

۴ – ۷ : همانطور که در قوانین مربوط به اعلام تحلیل ها آمده است تحلیل های موجود در سایت که در اختیار کاربران سایت قرار میگیرد به عنوان اسرار کاری دهکده معاملات شناخته شده و در اگر در اختیار افراد غیر قرارداده شود تخلف محسوب شده ، همچنین تمامی عواقب ناشی از این کار بر عهده شخص خاطی میباشد.

ماده 8

حل اختلاف

حل اختلاف بین دهکده معاملات و دیگر اشخاص

۱ – ۸ : در صورت بروز هرگونه اختلاف فی مابین طرفین ، دهکده معاملات ملزم است کارگروهی را تشکیل دهد تا به درخواست ها و شکایات کاربران رسیدگی شود در صورتی که توافقی در مذاکرات حاصل نشد ، اختلاف از طریق مراجع ذیصلاح مورد بررسی قرار میگیرد.